Gyógyul6sz

Havi gyógyszer díja:kb.15.000,-Évi díja:180.000,-Mellékhatások díja:csillagos ég vagy halál.Válassz, a Te döntésed:szeretnél tenni önmagadért?

 

A gyógyítás (biómező)

 

A gyógyítás alapvetően három szakaszból áll.

  • -mező szimmetrikussá tétele és a betegség jelének a levétele.

-          helyi és általános bioenergia-információs harmonizáció

  • -biómező kiegyengetése és a gyógyítás megszilárdítása.

 

A jel levételének a technikája:

 

A mező szimmetrikussá tétele:

 

Ha a páciens biomezején kidudorodásokat vagy mélyedéseket fedezünk fel, a gyógyítás elkezdés előtt a testet a függőleges tengelyéhez viszonyítva szimmetrikussá kell tenni. E célból az aktív kezünk tenyerét helyezzük a biomező körvonalára a kidudorodó oldal felől,másik tenyerünket pedig tegyük a biomező körvonalának ellentétes oldalára. Ezután mindkét kezünk szinkron mozgásaival lassan központosítsuk a mezőt a test függőleges tengelyéhez viszonyítva. E manipuláció közben az egyik tenyerünk a középirányba lökdösi a biómezőt, a másik pedig a mozgás irányába húzza. A kiegyengetett biomező szimmetriáját újra ellenőrizzük és szükség szerint a műveletsort megismételjük.

 

A fájdalomjelek levétele:

Ez a művelet a legfontosabb az információs gyógyítás rendszerében. Hozzásegít a páciens szervezetének energetikai struktúrájában fellelhető hibák kijavításához, lehetővé teszi a betegségek kifejlődésének megállítását, a megbetegedés energia-információs alapjának likvidálását. A gyógyítást bármelyik kezünkkel végezhetjük, de adjunk elsőbbséget a munkavégző kezünknek, mert gyakorlottabb és védettebb. A procedúra jelenthet helyi vagy általános ráhatást. Az esetek többségében helyi gyógyítási módszert alkalmazunk, azaz a betegség által közvetlenül érintett részre irányítjuk a ráhatást.

            Helyi ráhatásnál az aktív kezünket (+) a beteg részre helyezzük, az ernyőző kezünket(-)pedig a test ellentétes oldalára. A beteg teste a bioenergetikai ráhatás zónájában általában mezítelen, de a kezelő számára jobb, ha 5-10 cm távolságra tartja a kezét a mezítelen test felületétől. Amennyiben valamilyen oknál fogva nem lehet az ernyőző kezünket elhelyezni,úgy azt tegyük bármelyik nyitott testrészre kezünket mindaddig mozdulatlanul kell tartanunk,a míg az ernyőző kezünkben könnyű szurkálást nem érzünk,ami annak a jele,hogy bezárult az energetikai gyűrű. A továbbiakban az ernyőző kezünk mozdulatlan marad vagy ingamozgást végez,a fájdalomjelet pedig az aktív kezünkkel vesszük le. Az aktív kezünk ujjait széttárjuk és „csésze”alakban összehúzzuk, kis felületi sérülés esetén” marékba” foghatjuk.

            Amint jelet fog a kezünk (vonzás, szurkálás, melegség stb. formájában), munkavégző kezünk ujjai köröző, spirál alakú mozgásba kezdenek az óramutató járásával egy irányban, a körök fokozatosan szűkülnek, mintegy ily módon összegyűjtve és koncentrálva a jeleket. A gyógyítás megkezdése előtt nem egészen karnyújtási távolságra készítsünk oda (gondolatbeli képalkotással) egy „konténert”, amelybe beledobhatjuk az összegyűjtött betegség-jeleket,azaz a betegség „szennyezett”,kezünkhöz ragadt bioenergetikai információt.

            A betegség jele kivezethető a szervezetből közvetlenül, valamint más szerveken és testrészeken keresztül. Például: a nyak betegségének jelét kivezethetjük a kézen keresztül(sőt,előnyösebb is).Ebben az esetben a gyógyító tenyerét a spirál megtétele utána páciens közelebb eső keze mentén vezeti végig,néhány cm-re annak felületétől,miközben a tenyér felületét a mozgás irányába fordítja. A mozgás végén a jelet a konténerbe dobja. A hasi részek jeleit a lábon keresztül vezethetjük ki. Ekkor a betegség energia-információs jele mintegy rátekeredik a munkavégző kéz ujjaira, majd egyenletes mozgással végig kell kísérni a páciens végtagja mentén, kivezetni a szervezet határaitól 50-60 cm távolságig, és kidobni a konténerbe. Például,ha a páciens szorulásra hajlamos,a belek munkájának az erősítésére a has felett a munkavégző kezünkkel az óramutató járásával megegyező irányban köröző mozgást kell végeznünk. És a belek mozgásával rezonanciába lépve,fokozatosan felgyorsítjuk ezeket a ritmikus mozgásokat. Laza székletre hajlamos páciensnél a perisztaltika lassítására hasonló mozgást kell tennünk, de az óramutató járásával ellenkező irányban Munkavégző kezünk valamennyi mozgását egyenletesen, rángatás nélkül kell végrehajtanunk. Ez nagyon fontos,mivel a betegség jelének erőltetetett vagy heves mozdulattal történő levétele e jelnek  a kezéről való leszakadásához és korábbi helyére való visszatéréséhez vezethet. A jel végtagon keresztüli eltávolításakor az megtelepedhet a leszakadás helyén, miközben a páciensnek kellemetlen érzése támadhat, vagy akár fájdalma lehet azon a helyen, ahol a jel leszakadt. Legfeljebb 5-10 percig végezzük a kezelést. A munkavégző kéz mozgásának egybe kell esnie a vér vagy a nyirokerek keringésével az erekben, a bél mozgásával, a perisztaltikával stb.

            Bizonyos betegségek esetén célszerű a „folyékony közeg”(vér, nyirok szövetközi folyadék, a gyulladt hely beszűrődése, stb.) mozgatása  a beteg szervezetében. A munkavégző kéz ujjainak köröző mozgásaival a „folyékony közeg” gyűjtőhelyén koncentráljuk e folyadék jelét, majd kivezetjük a szükséges irányban. A kezelő valamennyi mozgását akarati és fizikai erőfeszítés kíséri annak elképzelésével, ahogy a kezével együtt mozog a folyadék.

A gyógyítás során szükségünk van arra, hogy a szerveket és az azokban a kezelés hatására végbemenő folyamatok képszerűen magunk elé képzeljük. A legjobb ezeket a képszerű elképzeléseket összekapcsolni ismereteinkkel(anatómia stb.)

            A betegség jelének levételét követően meg kell szilárdítanunk a gyógyítást a biomezőnek a beteg szerv zónájában alkalmazott rugalmas összenyomása és széthúzása révén. Két tenyerünk könnyedén széttárt ujjakkal elfoglalja a kiinduló helyzetet(akárcsak a kezelés megkezdése előtt):az aktív ernyőző tenyér a törzs ellentétes oldalain(a testfelülettől 3-5 cm-re),ezután fél-egy perc hosszan- a testfelület érintése nélkül-egy sor ingamozgást végzünk,gondolatbeli képalkotással magunk elé képzeljük,amint a biomező összenyomódik és széthúzódik a ráhatás „zónájában”. Ezekkel a mozdulatokkal elérhető a szerv energetikai telítése és a biomező kiegyengetése.

            Az erek, a szervek, a szervezet vagy a biomező egészségének energetikai harmonizációja vagy telítése a funkció javítására irányuló bioenergetikai információ-átadás rezonáns stimulációjából vagy erősítéséből áll. Az erősítő kézmozdulatokat a kezelőnek fokozatosan az automatizmusig vagy a feltételes reflex szintjéig kell fejlesztenie. Ez lehetőséget teremt a számára, hogy figyelme elterelődése nélkül a konkrét feladattal összefüggő gondolati és vizuális képekre koncentrálhasson.

            Az általános ráhatás módszerével történő gyógyítás a beteg egész szervezetére egészségjavító hatású. A módszer univerzális és magas hatékonyságú, de nagy energia-felhasználást igényel. Akkor alkalmazzuk, amikor az egész szervezetet stimulálni kell.

            Aktív kezünket a beteg mezítelen testére helyezzük a hasi idegfonat környékén, ernyőző kezünket bárhová a gerincre tesszük, vagy bizonyos betegségeknél a test más részére. Az energetikai gyűrű záródása rendszerint 1-10 perc múlva bekövetkezik,a záródást tanúsító impulzus azonban eltérő lehet(szurkálás,melegség,vonzás, A harmadik szem környékén nyomás,stb),az egyéni képességektől  függően. Azt követően, hogy az ernyőző kezünk megérezte az energetikai gyűrű bezáródásának impulzusát, levesszük a kezünket a gerincről vagy más helyről,ahol volt,és néhány percig rezonánsan ingereljük a páciens energetikáját,csupán aktív kezünk segítségével. Az energetika aktivizálódásának hatékonysága nő, ha a ráhatás ideje alatt aktív kezünkkel ingamozgást végzünk.

            Ezután az ernyőző kezünk középső ujjának végét a gerinc környékékre helyezzük és lassan, de gyorsulva végighúzzuk az ujjunkat a gerinc mentén fentről lefelé, a csakrák ritmusához igazítva. A csakrák ritmusa fentről lefelé) ritmus nélküli, 15,8,5,2,1 ritmus nélküli. A csakrák ritmusának a mércéje az érverés. A kezelő tenyerén a kezelés alatt megjelenő izzadság a páciens energetikájának maximális ingerléséről tanúskodik. 3-5-ször ismételjük. Ezzel a módszerrel gyógyítható: influenza, hipertónia, általános gyengeség,túlzott idegesség,hisztérikus paralízis,stb.

            A gyógyítás folyamán a páciens az aktívkéz oldaláról kiáramló meleget érezhet, az ernyőző kéznek a test nyitott részeivel való érintkezési pontjain pedig gyenge szurkálást, melegséget vagy akár erős forróságot. Ritkán, de előfordul, hogy a páciens semmit sem érez. Ez azt jelenti, hogy ennél az embernél az érzékenységi küszöb nagyon alacsony, vagy nem tudott ellazulni a kezelés megkezdése előtt. A kezelés végén a beteg egész testében, egészen az ujjvégekig, szétáramló melegséget érez, valamint ideges szurkálást és enyhe izomremegést.

            Súlyos betegek gyógyításakor gyakran figyelhető meg krízisállapot,mely többek között erős izzadásban nyilvánul meg, amit gyors gyógyulást jelent.

 

A fejfájás gyógyítása.

A gyakori fejfájás rendszerint valamilyen betegség alaptünete. Ebben az esetben a gyógyításnak az alapbetegség kiderítésére és megszüntetésére kell irányulnia. A fejfájás okától függetlenül mindenekelőtt elmulasztjuk a fájdalmat a fej azon oldalán,ahol a beteg érzi azt Ezután a maradék egyedi jelet kell megszüntetnünk,az óramutató járásával egy irányban mozogva a beteg körül. Amikor a beteg megkönnyebbül, hozzáfoghatunk a fejfájás kiváltó okának gyógyításához, a megfelelő metodikák vagy fogások alkalmazásával.

 

Például:

-a koponyán belüli magas nyomás esetén a beteg feje felett-többnyire a homlok felső részén vagy magasabban, a fej középvonalán –sajátos jelet észlelhetünk. Aktív kezünk tenyerével ingamozgást végzünk a páciens homloka előtt annak érdekében, hogy megállapíthassuk a rezonáns kapcsolatot a betegséggel,”meg kell ragadni és feltekerni”az energia információs jelet az aktív kezünk ujjvégeire. Ezután az aktív kezünkbe elküldjük a „Vezesd el a koponyán belüli nyomást!”parancsot, egyenletes mozgással elvezetjük a jelet a fej középvonal mentén a tarkóra, a gerinc mentén a keresztcsontig, ahol lerázzuk azt a kezünkről a konténerbe. Ez a procedurát néhányszor megismételjük. Ellenőrizzük a jel meglétét, eltűnését követően egyengessük ki a páciens biómezejét.

            Az előzetes gyógyítás befejezése után meg kell állapítanunk a koponyán belüli magas nyomás elsődleges okát. Ez lehet az agyhártya-egy gyulladás lezajlását követő-összenövése, a koponya traumái,született hidrocelaphitis, máj és epehólyag betegség,gerinc artéria szindróma stb.

- agyi erek tónusának megváltozása esetén (görcs vagy tágulat) a fájdalom rendszerint nagyon intenzív és a migrén általános elnevezéssel illetett betegség-csoportra jellemző. Az ilyen betegség jeleit mint fájdalmat és pulzálást érzékeljük. Aktív kezünkkel kapcsolatot teremtünk a betegség jelével,”összegyűjtjük”a betegség bioenergetikai információját és a nyakon keresztül kivezetjük, majd bármely kézen vagy a háton keresztül véglegesen levesszük és a konténerbe dobjuk. A kezelés alatt valamennyi mozdulatnak ellenőrizhetőnek kell lennie, a kapcsolat állandó érzetével. A mennyiben az ujjaink mégis elveszítenék a kapcsolatot, a kezelés nem ad pozitív eredményt. Amikor elmúlik a fejfájás, a kezelést kezünkkel a fej körül végzett energikus inga mozgássokkal szilárdítjuk meg.

Néha alkalmazzák a rezonáns ingerlést, nagyon erős ráhatással. A páciens a széken ül, háta mögött úgy áll a kezelő, hogy tenyereit a homlok-fejtető feletti területre helyezi, a hasi idegfonata pedig 5-10 cm-re van a beteg tarkójától. A kezelő a tenyerén keresztül a hasi idegfonatból végzi a páciens energetikájának rezonáns ingerlését, a ráhatást a légzése segítségével szabályozva.

-a háromosztatú vagy tarkó ideg neuralgiája esetén a betegség jelei az idegkilépés pontjain lokalizáltak: szemüreg felett és alatt,a tarkó alsó részén,néha a fülkagyló tájékán. Az ilyen betegség jeleit a szokásos módszerekkel vesszük le. A betegség jeleit a szokásos  módszerekkel veszzük le. A betegség különlegessége lehet a szövetfolyadék elvezetése a leírt módszerrel a vizenyő tájékáról. Ebben az esetben az idegtől annak kilépési pontja felett a fej középpontja felé hajtjuk végre a kézmozdulatokat. Az idegkilépési ponton a kezelőnek ujjhegyeivel-erősen aktivizálnia kell a biomezőt.

Tartós eredmény eléréséhez fejfájás gyógyításánál. 4-10 kezelésre van szükség.

Kísérő betegséggel kelhetnek: a gyomor és béltraktus megbetegedései, nyaki fájás,a koponya trauma utáni deformációja,gerinc artéria szindróma,halánték –állkapocs szindróma,stb.

-hipertónia esetén jó és tartós eredmény érhető el a betegség első és második (azaz kezdeti, nem előrehaladott)stádiumában,amikor még nincs véredény-elváltozás. A betegség jelét a beteg „csomó” formájába érzi a tarkóján. A vérnyomást olyan szintre csökkentik, amelynél a beteg normálisan érzi magát . Ez kétféleképpen érhető el:       

           

1.A fej és  a mellüreg véredényeiből a vérfeltöltés átcsoportosítása a hasüreg és a végtagok véredényeibe. E célból aktív kézmozdulatok sorozatát alkalmazzuk fentről lefelé az egész testet hosszában. Aktív kezünk a gerincoszlop mentén halad, az ernyőző pedig az aktívval szinkronban a páciens testének mellső oldalán. A tenyerünket a függőlegeshez képest 30-45 fokban lefelé tartjuk.(„zárt tenyér”) .E kézmozdulatokat vizualizálással és a kéznek adott gondolati paranccsal egészítjük ki:”Vidd el a vért az alsó testbe és a végtagokba!”A betegség jelét a gerinc mentén a farokcsont szintje alá kell vinni és ott konténerbe dobni,

2.A véredények általános tónusának csökkentése és a véredénymozgató központ tevékenységének normalizálása. Ezt a biómező kiegyengetési szakaszában hajtjuk végre és a kezelőnek képszerűen maga elé kell képzelnie,hogyan tágulnak és maradnak ebben a helyzetben a véredények. Hipertónia kezelésekor valamennyi szakaszban „zárt” helyzetben marad a tenyér. Ne feledjük, hogy a kezelés pozitív eredményei ellenére a gyógyszeres terápia korrekcióját csakis a háziorvos végezheti!

Agyi vérkeringés hipertónia melletti zavara esetén a gyógyítás különösen nehéz. Először biztosítani kell a véráramot az agyhoz. Ebben az esetben a kézmozdulatokat lentről felfelé végezzük,a tenyérnek a függőleges tengelyhez képest 30-45 fokod szögben kell lennie(„nyitott tenyér”) Gondolatban magunk elé kell képzelnünk,hogy az agyi erek tágulnak és ebben a  helyzetben maradnak. Ezután csökkenthető a vérnyomás.

       Hipotónia esetén a vérnyomás normalizálásához a homlok tájékáról eltávolítjuk az alacsony vérnyomás jelét. Ezt a jelet a legjobb a középvonal mentén elvinni a tarkóra, majd a nyak alapjáig és a kézen keresztül a konténerbe tenni. A jel levétele után elvégezzük az erek intenzív rezonáns stimulálását. ,és gondolati. A kézmozdulatokat „nyitott tenyérrel végezzük és gondolati paranccsal kísérjük:”Az erek tónusa emelkedjen!”

       Előfordulhat félig bódult vagy elbódult állapot az agyi vérkeringés hirtelen változása miatt .A mellkasi és az agyi véredények telítésének normalizálására lentről felfelé kézmozdulat-sorozatot végzünk „nyitott tenyérrel” addig,amíg a páciens jól nem érzi magát. Aktív kezünket a gerincoszlop mentén mozgatjuk, az ernyőző kezünket pedig a mell oldaláról. Képzeljük magunk elé, amint tenyerünkkel „merjük” és tereljük a vértömeget felfelé.

Néha a fejfájást több ok váltja ki,és amíg ezekez az okokat nem hárítjuk el,nem javasolt a módszerek alkalmazásának az abbahagyása. Ilyen esetben legjobb, ha a háziorvossal kapcsolatot tartva dolgozunk.

 

Az agy sérülései

 

Fordulhatnak hozzánk páciensek az agy nyilvánvaló és rejtett sérüléseivel. Ez rendszerint gutaütés, daganatok operációs eltávolítása, gyermekkori cerebrális paralízis, agyrázkódás, születési traumák stb. következménye, és általában mozgatófunkció,a beszédfunkció zavaraként,a szellemi fejlődés elmaradásaként stb. jelentkezik.

       Meghatározzuk az agykárosodás helyét és a teljes aktív mozgástartományt a sérült végtagokban, a beszédzavar fokát, stb. Ezek felett a részek felett köröző kézmozdulatokat végzünk, amelyeket a sérült részek körül elhelyezkedő idegsejteknek szóló gondolati parancsokkal kísérünk, hogy vegyék magukra az elvesztett funkciókat. Vizuálisan képzeljük magunk elé, hogy helyreállnak az aktív mozgások,a beszéd és azok a funkciók,amiknek visszaállításán dolgozunk. Ezt követi a fej betegsége esetén a fentiekben leírt komplex gyógyítás.

       Már az első kezelés után mutatkozhatnak a beszéd, az általános állapot javulásának,az aktív mozgástartomány növekedésének a jelei,a nagyobb állóképesség járás közben,stb. Mindezeket a tüneteket rögzíteni kell a páciens tudatában. Feltétlenül adjunk feladatot az elért eredmény megszilárdítására! Ezt a felállást valamennyi következő kezelésen fel kell újítani, ellenkező esetben a pozitív eredmények 5-6 nap múlva elvesznek.

       Általában az első két-három kezelésen sikerül elérnünk a leglátványosabb eredmény. A továbbiakban a hatás lassan növekszik,ezért célszerű a gyógyítási  ciklust 6-7 kezelésre széthúzni,egyazon ciklus 4-6 hónappal későbbi megismétlésével.

       A szellemi fejlődés elmaradása eltérő eredetű és megnyilvánulása a legkülönbözőbb fokú lehet. Ebből kiindulva pontosan magunk elé kell képzelnünk, mit lehet elérni a gyógyítás eredményeként. Kétségkívül már az első kezelés alatt törekedni kell látható eredmény elérésére, legyen az akár a legszerényebb. Arra kell felkészülnünk (és erre készítsük fel e beteg rokonait is), hogy a gyógyítás esetleg több évig is eltart. Csak ebben az esetben érhetünk el kimagasló eredményt.

       Kísérő betegségek lehetnek: a nyaki csigolyák sérülésénél a gerinc artéria legkülönbözőbb szindrómái, agyrázkódás a koponyacsontok deformációjával. stb.

Az agyfunkció javítására és tónusának növelésére speciális erősítő karmozgásokat alkalmazunk. Kezünknek a páciens feje körüli ingamozgásával rezonáns kapcsolatot teremtünk az agy szellemi tevékenységével. .Egyenletes mozgásokkal kell a fej felületét 15-20 cm-re megközelítenünk, majd széttárnunk a kezünket. Ezt a kapcsolatot 4-5 percig fenntartva,a fej minden oldalától ilyen kézmozdulatot végzünk,magunk eléképzelve,hogy növekszik az agy szellemi tevékenysége. Kívánatos, hogy beleéljük magunkat egy olyan képbe, ahol a páciens nyugodtan ül az osztályban,a padban és hallgatja a tanárt,lelkiismeretesen elvégzi a házi feladatát,jó és teljes feleletet ad a feltett kérdésekre. A kezelést a biomező helyi és általános erősítésével és kiegyengetésével fejezzük be.

       Figyelembe vesszük, hogy a bemutatott gyógyítás kis hatékonyságú azon betegek esetében, akiknél jelentős a szellemi képesség csökkenése,vagy más pszichikai elváltozás áll fenn,mivel ők nem képesek az elért eredmények megszilárdítása érdekében a kitartó munkára.

 

A szív betegségei

 

A kezelő meghatározza a szívtájéki betegség jelének helyét, formáját, intenzitását és más jellemzőit, koncentrálja azokat,aktív kezének ujjaira „tekeri”,a beteg bal kezén keresztül elvezeti és kidobja a konténerbe. Ugyanezzel a módszerrel levehető a szétsugárzó fájdalom jele lapocka, a máj stb tájékáról. A munka során ügyelni kell a páciens közérzetére, mivel a jel nem kellő koncentrációja vagy gyors levétele esetén útközben „leszakadhat”és „megülhet „a jel egy része.  Ez kellemetlen érzést válthat ki a beteg felkarjában vagy kézfejében, zsibbadás, szurkálás vagy elnehezedés formájában: A páciens bal kézfején és felkarjának alsó harmadán a bőr sápadttá válhat, különösen a szívkoszorúerek görcsének a megszüntetésekor (a „megülő” jelek hasonló görcsöt válthatnak ki a felkar és a kézfej ereiben) Az ilyen” megülés” következményei rendszerint a „rángatás „módszerével háríthatók el. A kezelő mindkét kezével megragadva a páciens vállizületét, ráhangolódik a betegség jelrészek „megülésének”helyére. Ezután a kéz mentén lefelé csúszó energikus mozdulatokkal”lerángatja”a betegség jeleit a konténerbe. Eközben a páciens közérzetében jelentős megkönnyebbülést észlel. Ha a bőr színe egy-két perc alatt nem áll helyre, a jel „lerángatását” meg kell ismételni.

A kezelés alatt képszerűen maga elé kell képzelnie, hogyan tágulnak a begörcsölt erek, hajszálerek,hogyan nyílnak meg az oldalágak az infarktus zónája körül,hogyan oldódnak fel az apró vérrögök az erekben és javul meg a szívizmok működése.

            Némely szívbetegnél a vér mennyiségének és nyomásának a növekedése következtében a tüdőben vizenyő keletkezhet. Ha időben nem intézkedünk, a szituáció kritikussá válhat, a páciens állapota pedig kicsúszhat az ellenőrzés alól. Ilyen szituációban az a legnehezebb a kezelő számára, hogy megőrizze a nyugalmát, fegyelmezettségét és szilárd hitét a sikerben. Ezt az önbizalmat kell átadnia a páciensnek.

 

Szívösszehúzódások ritmuszavara esetén használható egy gyakori módszer.

A kezelő aktív kezével köröző mozgást végez a szívtájék felett a páciens szívritmusának megfelelő sebességgel. Ezzel a mozgatással az aktív rezonáns kapcsolatba lép a szívritmus rezgésszámával .Ezután a kezelő –az aktív kéz körmozgásának sebességét gyorsítva vagy lassítva-akarati erőfeszítéssel beállítja a kellő ritmust. A hatás növelésére a kezelő gondolati paranccsal bevisz  a szív biomezőjébe egy bioenergetikai információs”koncentrátumot”:”a szívnek az összehúzódás a megadott ritmusában kell dolgoznia”..A leírt módszer segítségével tilos roham ideje alatt gyógyítani!

            A szívbetegségben szenvedő betegeknél kialakul egy sajátos pszichológiai beállítottság: az élet féltésének érzése,a betegség súlyosságának eltúlzása,önmagába és a betegségbe fordulás,a felesleges mozgástól való félelem,stb. Az ilyen betegeknél az az aktív életmódnak még a puszta gondolatatától is fájdalomérzet vagy szívritmuszavar keletkezhet, Ezt feltétlenül figyelembe kell venni.

 

 A tüdő betegségei

 

Feltétlenül a kiváltó tényező megszüntetésére kell törekednünk. Ezek lehetnek dohányzás,részleges vagy teljes ficamok a kulccsont és a borda tájékán,hűsítő italok stb. A tüdő gennyes megbetegedéseinél nem tudunk csinálni semmit. Kezelése u.az, mint a fej és szív betegségeinél.

 

 

 

Húgy-és ivarszervi rendser betegségei

 

 

            -A húgyvezeték megbetegedése esetén (vesék, húgyvezetékek, húgyhólyag,húgycső)el kell távolítani a helyi gyulladás jelét. A vesék megbetegedése esetén mindig megerősítik a vizeletelfolyást, fentről lefelé a húgyvezeték mentén elvezetve a jelet, csak ezután foghatunk hozzá a közvetlen gyógyításhoz. A húgyhólyag gyógyításánál nem csak a gyulladásjelét kell levenni, de a görcs jelét is el kell távolítani. A jelek elvitelét a szokásos eljárással végezzük, ezt követi a vesék biomezőjének kiegyengetése a szervhez képest az óramutató járásával megegyezően.

            -A húgykövek okozta megbetegedések esetén több feladatot kell megoldani:a biomező szimmetriájának helyreállítását,a betegség jelének a levételét,a kövek feldarabolását és eltávolítását,a gyulladás megszüntetését,a szervezet anyagcsere folyamatainak átalakítását a kőképződés megszakítása céljából.

            A kezelő a munkavégző kezével rezonáns kapcsolatba lép a kő szerkezetével Ezután néhány energia-információs ütést mér rá,miközben megőrzi a kapcsolatot a kővel. Ezt a módszert a maximális belső feszültség állapotában, az aktív kéz három ujjától:a mutató-,a középső-és a gyűrűsujjtól származó ,erős negatív energia-információs impulzussal végezzük. Az impulzus adás gesztusa a víz lerázására emlékeztet.

            A kezelés legfelelősségteljesebb pillanata,amikor a kő mozgásba kezdhet,de elakadhat a húgyvezeték szűkületében. Kő jelenléte a húgyvezetékben vízenyőképződést vált ki a nyálkahártyában és még inkább szűkíti az átfolyást megnehezítve a kő áthaladását. A gyógyítás a vízenyő megszüntetésével kezdődik, ehhez a kezelő a vízenyő jelére koncentrál és leengedi azt  a húgyhólyaghoz. Ezután kézmozdulatokkal meg kell lökni a követ a vizelet folyásirányába,belehelyezve a kő továbbhaladásának energia-információját(vizualizáció!).A gyakorlatban nem ritka,hogy a kezelés után 20-40 perccel a  kövek távoznak.

            Előfordulhat bizonyos nehézség és sajátosság a koráll kövekkel való munkánál. A kezelésnek kezdetben a kő méretének csökkentésére, formájának megváltoztatására,azaz áramvonalassá tételére kell irányulnia. A húgykövek okozta betegségek gyógyításánál gyors eredménye nem várhatunk. E betegség kezelésére rendszerint 2-3 kurzusra, kurzusonként 8-12 kezelésre van szükség.

 

-Prosztata bántalmak esetén akkor kell és lehet kezelni, amikor az operáció ellenjavalt, nem célszerű az adott pillanatban, vagy ha a beteg elutasítja az operációt.. A gyógyítás taktikája a jóindulatú daganat nagyságától függ, attól, mennyire nehezíti meg a vizelet-elvezetést, mikori keletü a betegség,stb. Az adenomák (miriggyulladások) fejlődésének bármelyik stádiumában a legfontosabb szakasz a gyógyításban magának az adenomának a szétzúzására tett kísérlet. Az adenomának a szétzúzási eljárása hasonló a kő összetöréséhez. Ezután levesszük a gyulladás és a vízenyő jelét úgy a prosztatáról, mint a húgyhólyagról és a húgycsőről.

            A gyulladás és a vízenyő jelének a levételéhez a pácienst magunk eléállítjuk,lába vállszélességben terpesztve,törzse 45 fokban előre hajolva,kezével az asztalra vagy a falhoz támaszkodva(ahogy kényelmesebb!)

            A kezelő elvezeti a gyulladás és a vízenyő jelét lefelé,a páciens testének tengelyvonala mentén,majd felerősíti a prosztata –folyadék elfolyását a korábban ismertetett módszerekkel.

            -Impotencia esetén figyelembe kell venni, hogy két tényező játszhat szerepet: az organikus és a funkcionális-pszichológia. Élemedett kor, krónikus intoxikáció, súlyos általános betegségek, hosszú önmegtartoztatás, stb. hozzák létre az organikus tényezőt. Az organikus tényező lényeges összetevője, néha pedig elsődleges oka a pszichológiai tényező. Ez rendszerint erős stressz után alakul ki, vagy akkor, amikor az ember bizonytalan önmagában.

            A gyógyítás azonnal elkezdhető a nemi szervek és központok erős általános rezonáns stimulációjával és tonizálásával. Egyidejűleg impulzust kell adni a nemi szervek és központok biomezőjébe, energia-információs”koncentrátum”formájában,a nemi aktusra való felkészültség programjával. Az impotenciában szenvedő betegek hosszú pszichoterápiás gyógyítást igényelnek. Gyakran jelentős szerepet játszik a pácienssel folytatott szokásos beszélgetés,de elhanyagolt vagy régi keletű problémánál a szuggesztió  vagy a hipnózis módszereit kell alkalmazni.

            -A női nemi szervek betegsége esetén többnyire meddőség, továbbá a méhnyak gyulladása és a méh fibromyomája fordul elő.

            -Az elsődleges meddőség diagnózisa és gyógyítása a legnehezebb. Ez létrejöhet a méh fejletlensége vagy nyakának előrehajlása,a petefészek policisztikus elváltozása méhnyak gyulladás,a petefészek hormonális funkciózavara,hipofízis,stb következtében. Ebben az esetben az okozza a nehézséget, hogy megállapíthassuk az elsődleges meddőséget, mivel a legnagyobb erőfeszítések annak blokkolására vagy megszüntetésére irányulnak.

            A meddőség leggyakoribb oka a függelék gyulladása. Ez rendszerint a függelék krónikus gyulladása vagy a függelékben lezajlott gyulladásos folyamatok miatti összenövések kialakulása következtében lép fel. A kezelésnek gyógyításnak ebben az esetben a vízenyők és a gyulladás megszüntetésére kell irányulni a kürtők átjárhatóságának javítása céljából. A terhesség érdekében a kezelőnek meg kell határoznia, melyik kürtőnek a legkisebb a feszülése és melyek oldalról kisebb a méh sérülése. A lehető legnagyobb erőfeszítést kell tenni annak érdekében, hogy biztosítsuk a méhkürtő átjárhatóságát a petesejtek megérésének a pillanatára. A következő felelősségteljes időszak: elő kell segíteni a petesejt áthaladását a kürtőben a méhen kívüli terhesség rizikójának csökkentésére. Ehhez a „folyékony közeg mozgatása a szervezetben „módszert alkalmazhatjuk. A meddőség,különösen az elsődleges meddőség gyógyítása alkotó hozzáállást követel és nem teszi lehetővé,hogy csak a szokásos eljárást vagy adott manipuláció sorozatát végezzük. A meddőség valamennyi folyamatának gyógyításakor kb. az esetek 60-70%-ban eredményre számíthatunk, de nem egy gyógyítási kurzussal, néha akár 4 kurzusra is szükség lehet, kurzusonként 12-16 kezeléssel.

            -A méh fiybromiómája esetén célszerű a kövek feldarabolásához hasonló fogás alkalmazása (hirtelen negatív energia-információs pulzussal) ilyen módon sikeresen gyógyítható a képződés 12-13 hétig. Néha egy gyógyítási kurzussal sikerül a fybromiómát 1-3 hétre csökkenteni. A kurzusok ismétlésével elérhető a képződés jelentős csökkentése. Sajnos,a fybromióma teljes megszüntetését ritkán sikerül elérni,de az esetek többségében a további növekedés abbamarad.

 

A kézzel való ráhatás fogásai a kezelés végzése során

 

A kezelést nem csupán egyszerű kézrátétellel végezhetjük, hanem különböző kézmozdulatok és műfogások alkalmazásával is.

A kezelés végzése során gondolatban magunk elé kell képzelni, ahogy az ujjvégekből kilép az életerő, befedi a beteget, behatol a testébe, vagy külön valamely szervébe,hogy erőt és egészséget vigyen. Ugyanakkor a betegből vagy a beteg szervből-annak mértékében, ahogy az energia bennük felhalmozódott-piszkos patakocska formájában eltávozik. Minél képszerűbb ez az előadás, annál hatékonyabb a gyógyítás. Jóval erősebb a kezelés, ha a gyógyítás ideje alatt-a folyamat vizualizálásával-a gondolati „parancsot”adunk a  szerv (szervezet)funkcióinak helyreállítására(Pl. stressz után a máj számára:”ne reagálj a stresszre,nyisd meg és tisztitsd ki a vezetékeket,működj ritmikusan…”). Az ilyen „parancsoknak”-az anatómiai tulajdonságok és fiziológiai folyamatok,valamint sejtszövetek szintjének figyelembevételével-reálisaknak kell lenniük. Pl .a kötőszövet csak a parancsot fogadja el:a máj típusú szövet a ráhatás lágy,de kitartó formáját érti meg,az idegszövet a tisztázó jellegű kérést stb. A kéz fentről lefelé történő mozgása nyugtatóan hat a betegre,míg a lentről felfelé haladó mozgása izgatóan. A kézzel történő gyógyítás során a betegre vagy az egyes szervekre történő ráhatás hatékonyságát jelentősen fokozódó fogásokat alkalmaznak.

 

Kézmozdulatok:

-Hosszanti kézmozdulatok

 

A kezünket az egész test hosszában, bármely testrészen vagy a beteg helyen fentről lefelé  mozgatjuk.

            A lefelé irányuló mozgást kissé szétnyitott ujjakkal, test felé fordított tenyérrel végezzük. Kezünk-felfelé.,a beteg testének oldalai mentén -összeszorított ujjakkal(test felé fordított tenyérrel)tér vissza.

             Kezünk lassú, folyamatos mozgása 2-10 cm-re a testre nyugtatóan hat.

Kezünk gyorsabb mozgatásakor  a testtől kb.30 cm-es távolságra feléleszti a szervezet működését.

            Kezünk gyors mozgatása a testtől kb.60 cm-es távolságra izgatóan hat a betegre.

Ezek a kézmozdulatok serkentik a vérkeringést és stimulálják a szervezet működését.

 

-Keresztirányú kézmozdulatok

 Kézfejünket a másik fölé téve, tenyerünket lefelé vagy kissé kifelé fordítjuk. Két tenyerünket a beteg hely felett keresztirányban lengetve mozgatjuk. Ha tenyerünk kifelé volt fordítva, visszafelé mozgatáskor befelé fordítjuk.

            Az ilyen kézmozdulatokat a vértolulásban szenvedő betegeknél alkalmazzuk. Egy sor esetben hasznosnak bizonyul, ha a keresztirányú kézmozdulatokat hosszirányúakkal váltogatjuk.

 

Módszerek

 

Az esetek többségében a fogásokat (manipulációkat) az aktív kezünkkel l(+)hajtjuk végre,míg az ernyőző kezünket(-) a beteg hely ellenkező oldalán helyezzük el. Amennyiben csupán stimulálást vagy harmonizációt végzünk, csak az aktív kezünk dolgozik.

 

            A tenyér odahelyezése

 

Aktív kezünk (+)tenyerét néhány percre 15 cm-re a testhez nyújtjuk. Izgató és megerősítő hatást fejtünk ki.

           

 

Az ujjak odahelyezése

 

Aktív kezünk könnyedén szétnyitott ujjait néhány percre 15 cm-re a testhez nyújtjuk. Ugyanolyan hatást kelt, mint a tenyér odahelyezése,de annál hatékonyabb.

 

            Forgató odahelyezés

Aktív kezünket 1-2 percig a test felett tartjuk, az odatartott tenyerek vagy ujjak helyzetében. Ezután az óramutató járásával megegyezően köröző mozgást végzünk, ami fokozza a hatást.

 

            Fúrás

Aktív kezünket 1-2 percig a test felett tartjuk,az odatartott tenyerek vagy ujjak helyzetében. Ezután olyan mozgást végzünk, mintha fúrót csavarnánk a testbe. Ez a fogás fejti ki a legerősebb stimuláló hatást a szervekre és melegségérzést vált ki belőlük.

 

            Kézrátétel

 

Aktív kezünk tenyerét néhány percre a beteg helyre helyezzük.

 

            Simogatás

A beteg helyet aktív kezünk ujjaival könnyedén megérintve, gyengéd simogatást végzünk Ez nyugtatóan hat. Alkalmazása a gyógyítás végén javallott.     

            Amennyiben a simogatás az egész testre kiterjed, először a fejtől derékig terjedő felső részt,majd pedig a deréktól a lábig vegyük munkába. Fordítsunk különös figyelmet a mellkas és a has üreges szerveire.

 

            Bedörzsölés

Aktív kezünk tenyerével és az ujjaink tövével végezzük, erőnk kifejtése nélküli könnyed és gyengéd érintéssel. A mozgás fentről lefelé irányuló. A kezelést az ujjvégek alsó felületének könnyű nyomogatás-sorozatával fejezhetjük be.

 

            Köröző bedörzsölés

Aktív kezünkkel az óramutató járásával meggyezően köröző mozgást végezzük,ami a szervekre izgató hatást fejt ki.

 

Gyúrás

Aktív kezünk tenyerével vagy csak az ujjaival a fájdalmas helyen gyúrjuk a testtájékot. Ujjainkkal mély fogást is alkalmazhatunk a test izmain,de a hüvelykujjunkat ne vonjuk be a munkába. Továbbiakban-a hüvelyk és a mutatóujjunkkal felváltva mély csipkedésnek is alávetjük a test felületet, mindkét kezünkkel felváltva,a beteg testrész egész felületén. Alkalmazható reuma és nem szervi eredetű helyi megbetegedés gyógyításakor,mivel a csipkedés javítja a vérkeringést.

 

            Kopogtatás

 

Különböző módon végezhetjük a beteg testének kopogtatásá



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 23
Tegnapi: 19
Heti: 121
Havi: 633
Össz.: 219 254

Látogatottság növelés
Oldal: Gyógyítás biómező
Gyógyul6sz - © 2008 - 2024 - gyogyitasenergiai.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »